Tapahtumat ja kilpailut
Aika 2024 | Kilpailun nimi | jaosto / lisätiedot / ilmoittautuminen | |||
ma 11 03 | 2024 SA mestaruus ilmapistooli 40 ls | ilma-aserata | |||
13- 16 03 | Riistamaalin maajoukkueleiri | Ilma-aserata | |||
ma 18 03 | 2024 SA mestaruus ilmapistooli 60 ls | ilma-aserata | |||
ke 27 03 | 2024 SA mestaruus ilmaolympiapistooli | ilma-aserata HUOM alk. klo 16.00 | |||
la 06 04 | English Sporting 100 | Tomi Hautaoja / haulikkoradat&siluetti | |||
siirto |
| ||||
la 27 04 | Vappu-Trap | Trapjaosto Pasi Savioja | |||
04-05 05 | Siluetti Ilma-aseiden SM + lisälajit FP, SBR, | la-su, jaosto | |||
ma 06 05 | Maanantaiammunnat 2024 alkavat | 06 05 - - 16 09, ma klo 17.00 ja n. 18.00 | |||
la 11 05 |
|
| |||
la 11 05 | Mielikin Malja Compak 100 | Ulenius N / Peltomäki V / klo 10.00 | |||
pe 31 05 | KONE / Trap varaus klo 12-18 | Pasi Savioja | |||
la 08 06 | Klookin Pytty ESP 100 | Ylijoki J / Mäki-Hokkonen J klo 10.00 | |||
la 08 06 | Länsirannikon Kisat (pistooli, 3 lajia) | Leila Linnainmaa / jaosto, klo 10.00 | |||
su 09 06 | Olympiapistooli kilp. harjoittelu + fin (avoin) |
| |||
ke 26 06 | SA - RSA pistoolin seuraottelu klo 18.00 | Pori | |||
ke 03 07 | Pienoispistooli 30+30 SA mestaruus |
| |||
to 04 07 | SA mestaruus skeet A,B,C +yht. finaali | Skeet-jaos | |||
ke 10 07 | Vakiopistooli 3*20 SA:n mestaruus |
| |||
la 13 07 | Maakunnan Malja Fitasc 100 | Friman M / Hämäläinen K/ klo 10.00 | |||
ke 17 07 | Isopistooli SA mestaruus (pahvitaulut) |
| |||
su 21 07 | SA-TSA seuraottelu pienoispistooli |
| |||
ke 24 07 | Olympiapistooli SA mestaruus | klo 17.30 jaosto | |||
la 27 07 | SA sporting mest. (25csp+25str+25esp+25fsp.) | Arvela M / Ollila T klo 10.00 | |||
02-04 08 | 25 ja 50m Pistoolin SM M ,N ja LV Y sarjat | pistoolijaosto (ratavaraus 300m rata) | |||
ke 07 08 | Olavi Elon muistokilp. pienoispist. 30+30 | klo 17.30 jaosto | |||
pe 09 08 | ME-PA haulikkokurssi trap varaus10-16 | Pasi Savioja | |||
10-11.8 | SM-sporting 2024 | compakjaos / ratavaraus: haulikkoradat,siluetti, practicaljaos | |||
la 17 08 | Elo-trap 50+50 HUOM! PERUTTU!!!!!! | Trapjaosto Pasi Savioja | |||
to 22 08 | Sat Res. piirien perinnepistooli klo 18 | Porin Seudun Res. / Raimo Suominen | |||
Compak SA mestaruus | Tomi Hautaoja | ||||
su 01 09 | SML Trap aluemestaruus klo 11.00 | Pasi Savioja | |||
31.8-2.9. | Lounais-Suomen aluemestaruus pistoolilajit | pistoolijaosto klo 10--- | |||
su 08 09 | Vuoden haulikkomies sk+mets+tr+atr | klo 12.00 J Murro | |||
la 15 09 | Wanhanajan skeet Eero Westergårdin muistok. | skeetjaos | |||
la 21 09 | Porinpäivän-Trap | trapjaosto | |||
su 22 09 | Päätös- / Porinpäivän kisa, pist. 100ls kuvio | klo 12.00 jaosto | |||
Ma-ammunnat ilma-ase ma 30. 09 . klo 17.00 | pistoolijaosto | ||||
ke 30 10 | Pimeä Trap 50 ls | klo 17.15 Huom. valaistu rata | |||
Kinkkukisa mets.amm. / compak 50 ls | klo 12.00 (SA:n jäsenille) jaosto | ||||
pe 06 12 | Trapin Kinkkukisa sarjat alle ja yli 50v | klo 12.00 (SA:n jäsenille) | |||
| |||||
| |||||
sivun päivitys | 04 09 2023 RaiSu | ||||