Tapahtumat ja kilpailut

 

 

Aika 2024Kilpailun nimi jaosto / lisätiedot / ilmoittautuminen
    
ma 11 03 2024 SA mestaruus ilmapistooli  40 ls ilma-aserata
13- 16 03Riistamaalin maajoukkueleiri Ilma-aserata
ma 18 032024 SA mestaruus ilmapistooli  60 ls ilma-aserata
ke 27 032024 SA mestaruus ilmaolympiapistooli ilma-aserata HUOM alk. klo 16.00
la 06 04English Sporting 100 Tomi  Hautaoja / haulikkoradat&siluetti
siirto
SML metsästys-skeet haulikko >>14 07
  
la 27 04Vappu-Trap Trapjaosto Pasi Savioja
04-05 05Siluetti Ilma-aseiden SM + lisälajit FP, SBR, la-su, jaosto
ma 06 05Maanantaiammunnat 2024 alkavat 06 05 - - 16 09, ma klo 17.00 ja n. 18.00
la 11 05
Heikki Rotkuksen muistokisa hirvi / pienoishirvi
 
jaosto klo 10.00
la  11 05Mielikin Malja Compak 100 Ulenius N / Peltomäki V / klo 10.00
pe 31 05KONE / Trap varaus klo 12-18 Pasi Savioja
la  08 06Klookin Pytty ESP 100 Ylijoki J / Mäki-Hokkonen J klo 10.00
la  08 06Länsirannikon Kisat (pistooli, 3 lajia) Leila Linnainmaa / jaosto, klo 10.00
su 09 06Olympiapistooli kilp. harjoittelu + fin  (avoin) 
Leila Linnainmaa / jaosto, klo 12.00
to 26 06SA- RSA pistoolin seuraottelu  klo 18.00 Pori
ke 03 07Pienoispistooli 30+30 SA mestaruus 
klo 17.30 jaosto
 SA mestaruus skeet A,B,C +yht. finaali   Skeet-jaos
ke 10 07Vakiopistooli 3*20 SA:n mestaruus 
klo 17.30 jaosto
la  13 07Maakunnan Malja Fitasc 100 Friman M / Hämäläinen  K/ klo 10.00
su 14 07
SML metsästys-skeet haulikko
 klo 10.00  Skeetj. Jarmo Murro
ke 17 07Isopistooli SA mestaruus 
klo 17.30  jaosto 
su 21 07SA-TSA seuraottelu pienoispistooli  
Leila Linnainmaa /jaosto klo 12.00
ke 24 07 Olympiapistooli SA mestaruus klo 17.30  jaosto
la  27 07SA sporting mest. (25csp+25str+25esp+25fsp.) Arvela M / Ollila T  klo 10.00
02-04 08Pistoolin SM M ,N ja LV Y sarjat pistoolijaosto
ke 07 08Olavi Elon muistokilpailu pienoispist. 30+30 klo 17.30  jaosto
pe 09 08MEPA haulikkokurssi trap varaus10-16 Pasi Savioja
 Vuoden haulikkoampuja 4x25 / jaostot klo 12.00 m.haul, skeet, m.trap , comp
to 15 0850m pistooli  SA mestaruus  klo 17.30    / jaosto
la 17 08 Elo-trap 50+50 Trapjaosto Pasi Savioja
to 22 08Sat Res. piirien perinnepistooli klo 18 Porin Seudun Res. / Raimo Suominen
 Compak SA mestaruus Tomi Hautaoja
su 01 09SML Trap aluemestaruus klo 11.00 Pasi Savioja 
31.8-2.9.Lounais-Suomen aluemestaruus pistoolilajit pistoolijaosto
la 07 09Wanhanajan  skeet  Eero Westergårdin muistok. skeetjaos
la 21 09Porinpäivän-Trap trapjaosto
su 22 09Päätös- / Porinpäivän kisa, pist. 100ls kuvio  klo 12.00  jaosto
 Ma-ammunnat ilma-ase  ma  30. 09 . klo 17.00 pistoolijaosto 
ke 30 10 Pimeä Trap 50 ls klo 17.15 Huom. valaistu rata
  Kinkkukisa mets.amm. / compak 50 ls  klo 12.00 (SA:n jäsenille)  jaosto
pe 06 12 Trapin Kinkkukisa  sarjat alle ja yli 50v  klo 12.00 (SA:n jäsenille) 
     
    
    
    
    
    
    

 

   

 

 
 
 
 sivun päivitys 31 05 2023 RaiSu
    
    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ratojen muu käyttö