Jäsenhuone|TyöhuoneSeurassa tapahtunutta ym...

Tulokset

Valtikka vaihtui. Antero onnittelee Jounia voitosta

 Eero Westergårdin muistokilpailu 25.9.2021

FINAALIKILPAILU

1.Jouni LeijoTSHA     25
2.Vesa LamminmäkiTSHA24
3.Antero RuuhikorpiSA23
4.Juha LuojusTSHA21
5. Veikko NyroosSA20
6.Jari KarlundTSHA19

 

Vesa tähtäsi huipputuloksen. B-sarjan voitto
Antero tuskaili aseen kanssa . Voitti kuitenkin A-sarjan

 Eero Westergårdin muistokilpailu 25.9.2021

Wanhan ajan skeet 75 ls

 

 Sarja A (Y,Y50)       
1.Antero RuuhikorpiSA242223 69 
2.Jouni LeijoTSHA232322 68 
3.Juha LuojusTSHA232121 6521
4.Veikko NyroosSA212321 6520
5.Jari KarlundTSHA202221 63 
6.Juha HuhtaniemiSA222119 62 
 Aki MattilaVamSA252116 62 
8.Ville SalonenEuSA211719 57 
.Mika VisuriVamSA192117 57 
10Kimmo SilmunmaaHoSA181919 56 
11.Joona JuvonenSA191719 55 
12.Mikko RaumanSaSA161225 53 
13.Timo SuonpääPuKu151717 49 
14.Olli YlönenSaSA151814 47 
15.Ilmari NummelinSA141415 43 
         
 Sarja B (muut)       
1.Vesa LamminmäkiTSHA242525 74 
2.Ilmo HepovaaraNoSA221920 61 
3.Urho RossiVamSA202119 60 
4.Kaarlo SalonenEuSA231718 58 
5.Pentti KohtamäkiKK-A191718 54 
6.Lauri JaakkolaNoSA192014 53 
7.Timo HiltunenLäSA201517 52 
8.Asko HeikkiläKK-A171515 47 
9.Reino JussilainenLL111313 37 
         
         
         

 

 

Vuoden haulikkoampuja 14.8.2021
sijaNimitrapmetsWskeetcompak  
1.Jyrki Louhivuori2119192483 
2.Arto Jokinen1722211676 
3.Jorma Lehmonen1320152068 
4.Jari-Matti Hölsö1321191568 
5.Ville Peltomäki1219112062 
6.Jukka Laikio1016111855 
7.Voitto Uusi-Rantala715171150 
        
        

 

 

Mika Roosin muistokilpailu 17.7.2021 Katinkuru
 Sarja A        
1.Antero RuuhikorpiSA232524 2496 
2.Pauli PietarilaTSHA242323 2292 
3.Mika VisuriVamSA232321 2491 
4.Jarno JaakkolaTSHA242324 1990 
5.Arto JokinenSA22222242389 
6.Santeri SyrjätieHoSA222223 2289 
7.Juha HuhtaniemiSA2322213 66 
7.Veikko NyroosSA2222222 66 
9.Olli RoosSA222221  65 
9.Heikki VaahteravuoriSA241922  65 
11.Jan HirvonenSA182422  64 
12.Juha KoivistoPMS232018  61 
13.Kimmo SilmunmaaHoSA192220  61 
14.Kari TuulensuuPuKu211718  56 
15.Joona JuvonenSA191816  53 
16.Timo SuonpääPuKu181613  47 
17.Anssi RuuhikorpiSA131615  44 
          
          

 

Sarja B
1.Olli KieloTorSA242422 2393 
2.Timo LinnaPSPA212224 23903
3.Ilmo HepovaaraNoSA252124 20902
4.Urho RossiVamSA231822 1982 
5.Pentti KohtamäkiHoSA222117 2181 
6.Timo HiltunenLäSA212019 1979 
7.Jari-Matti HölsöSA221720  59 
8.Asko HeikkiläKK-A181918  55 
8.Ismo RuhaPHC191719  55 
10Jarmo MurroSA151817  50 
          
          
          
          
          


 

 Saga Cup 2021 lopputulokset 17.7.2021

 

A-sarja  1.osa 2.osayhteensäuusinta
1.Antero RuuhikorpiSA69 72141 
2.Juha HuhtaniemiSA66 66132 
3.Arto JokinenSA65 661312
4.Jani HirvonenSA67 641311
5.Kimmo SilmunmaaHoSA65 61126 
6.Kari TuulensuuPuKu67 56123 
7.Joonas JuvonenSA65 53118 
8.Timo SuonpääPuKu57 47104 
9.Mikko RaumanSaSA59 059 
10.Olli YlönenVamSA56 056 
        
        
B-sarja       
1.Timo LinnaPSPA68 67135 
2.Urho RossiVamSA70 63133 
3.Olli KieloTorSA60 70130 
4.Ismo RuhaPHC60 55115 
5.Jarmo MurroSA57 50107 

 SagaCup 2. osakilpailu, 17.7.2021

Päivän paras oli Anteru Ruuhikorpi, joka palkittiin panoslaatikolla.

Sarja A

1.Antero RuuhikorpiSA23252472
2.Juha HuhtaniemiSA23222166
2.Arto JokinenSA22222266
4.Jani HirvonenSA18242264
5.Kimmo SilmunmaaHoSA19222061
6.Kari TuulensuuPuKu21171856
7.Joonas JuvonenSA19181653
8.Timo SuonpääPuKu18161347

 

Sarja B

1.Olli KieloTorSA24242270
2.Timo LinnaPSPA21222467
3.Urho RossiVamSA23182263
4.Ismo RuhaPHC19171955
5.Jarmo MurroSA15181750

 

 SagaCup2021 I-osakilpailu , Pori 22.5.2021, Tulokset.

Kilpailun paras oli Urho Rossi, joka palkittiin panoslaatikolla.

Toinen osa ammutaan 17.7.2021

Skeet sarja A


1.Antero RuuhikorpiSA23222469
2.Kari TuulensuuPuKu21232367
3.Jani HirvonenSA23222267
4.Juha HuhtaniemiSA21222366
5.Arto JokinenSA24221965
 Joonas JuvonenSA24231865
 Kimmo SilmunmaaHoSA21222265
8.Mikko RaumanSaSA22191859
9.Timo SuonpääPuKu19221657
10.Olli ,YlönenVamSA20211556

 

 

 Skeet sarja B


1.Urho RossiVamSA21252470
2.Timo LinnaPSPA22222468
3.Olli KieloTorSA21182160
4.Ismo RuhaPHC20221860
5.Jarmo MurroSA19191957

 

Satakunnan Ampujat/skeet   
     
Seuran mestaruuskilpailu 8.7.2021  
Olympia-skeet 50 ls   
     
Y-sarja1. Arto Jokinen172239
 2. Atte Virtanen171330
     
Y501. Antero Ruuhikorpi232548
 2. Heikki Vaahteravuori232447
 3. Jan Hirvonen212142
     
Y601. Maarit Lepomäki202343
 2. Jarmo Murro121123
     
Y701. Voitto Uusi-Rantala161430

 

____________________________________________________________________________________